Coronavirus, Google anulon ngjarjen më të madhe teknologjike

09:21 | 4 Mars 2020

Google ka anuluar konferencën e saj zhvilluese të I/O, ngjaren e saj më të madhe të vitit.

Arsyeja e anulimit ka ardhur si pasojë e frikës nga coronavirus, transmeton portal arbresh.info

Google I/O 2020 ishte planifikuar që të zhvillohet nga 12 maj deri më 14 maj në Amfiteatrin Shoreline në Mountain Vieë, California.

Konferenca e zhvilluesve I/O nuk është ngjarja e vetme më e madhe e vitit për Google, por është një ndër ngjarjet me rëndësi për shkak të takimeve mes zhvilluesve të teknologjisë dhe partnerëve.

LEXO EDHE: Një punonjës i Google ka testuar pozitiv me koronavirusin

Për vite me radhë, Google ka marrë në I / O për të folur të gjitha gjërat softuer (dhe disa pajisje harduerike), llojin e gjërave që do të vendosnin tonin për pjesën tjetër të vitit.

Kjo është një ngjarje e profilit të lartë që industria e teknologjisë mbahet çdo vit, por Google mendon se është më mirë që të jenë të sigurtë tani, sesa të pendohen më vonë.

Google tashmë ka hedhur poshtë edhe ngjarjen e saj Cloud Next në terren në San Francisko.

Google ka njoftuar se do të sigurojë një rimbursim të plotë për të gjithë pjesëmarrësit e I / O 2020 deri më 13 Mars./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara