Apple mund të shtojë ID Touch në Apple Watch, duke eliminuar nevojën për të shtypur një kod

12:35 | 31 Mars 2020

Një raport i ri sugjeron se gjiganti i teknologjisë mund të shtojë biometrikë të gjurmëve të gishtërinjve.

Konsumatorët mund të shohin teknologjinë e re në Apple Watch Series 7, e cila gjithashtu thuhet se ka një bateri të përmirësuar, mbështetje më të gjerë për LTE dhe WiFi 6, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

Apple gjithashtu mund të rimodelojë plotësisht pajisjen e gjeneratës së ardhshme me një “dizajn të freskët”, aplikacione të integruara dhe aftësi të përmirësuara të Siri-t.

Për më tepër se një jetë më e gjatë e baterisë dhe Siri e përmirësuar, raporti përmend gjithashtu softuer të ri që mund të monitorojë oksigjenin në gjak dhe modelet e gjumit.

Sidoqoftë, lajmet në lidhje me orën që matin oksigjenin në gjak të përdoruesit u shfaqën së pari në fillim të këtij muaji.

Karakteristikat e reja do të dërgojnë lexime të oksigjenit në gjak në versionet ekzistuese të Apple Watch, si dhe modelin e ri, që pritet të zbulohet në shtator.

Karakteristika mund të jetë një pikë kryesore e shitjes në smartfonët e ardhshme të Apple, pasi shumë pajisje ekzistuese për leximin e oksigjenit në gjak janë të mëdha.

Nuk është konfirmuar se çfarë harduer dhe softuer do të kërkohen për një veçori të tillë ose si funksionon teknologjia.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara