Zyrtare: Tottenham-i transferon Pierre-Emile Hojbjerg

19:39 | 11 Gusht 2020

Tottenham ka kompletuar transferimin e Pierre-Emile Hojbjerg nga Southampton-i.

Mesfushori ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2025 dhe do e mbajë numrin pesë në fanellë, transmeton portali arbresh.info.

Danezi për Southampton ka bërë 128 paraqitje, ndërsa tani do punojë nën urdhrat e Jose Mourinho-s.

Tottenham-i përmes një postimi në faqen zyrtare të tyre në Twitter e ka konfirmuar transferimin.

Hjoberg gjithashtu ka bërë 33 paraqitje për Kombëtaren e Danimarkës./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara