Zyrtare: Parma nënshkruan me mbrojtësin Marcello Gazzola

15:35 | 16 Janar 2018

Parma ka konfirmuar zyrtarisht nënshkrimin me mbrojtësin e Sassuolos, Marcello Gazzola.

32-vjeçari filloi karrierën e tij te Ducali, por nuk bëri asnjëherë ndonjë paraqitje si startues, transmeton portali arbresh.info.

Pas shtatë sezoneve dhe rreth 100 paraqitjeve te Neroverdi, veterani është rikthyer te klubi ku nisi karrierën e tij.

“Parma Calcio 1913 njofton se ka nënshkruar me Marcello Gazzolan nga Unione Sportiva Sassuolo Calcio”, shkruan klubi në një deklaratë zyrtare.

“Lojtari, i cili kishte nënshkruar kontratë më 30 qershor të 2016-së, ka bërë nëntë paraqitje në Serie A këtë sezon dhe vetëm një në Kupë të Italisë”

/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara