Zyrtare: Moyes largohet nga West Ham United

16:29 | 16 Maj 2018

West Ham United e ka konfirmuar largimin e David Moyes nga posti i trajnerit.

Trajneri 55-vjeçar kishte ardhur në nëntor te klubi londinez me marrëveshje deri në fund të edicionit.

Klubi po ashtu e ka konfirmuar edhe largimin e ndihmsëve su Alan Irvine, Stuart Pearce dhe Billy McKinlay.

Largimi mund të vije pasi Sam Allerdyce është larguar nga Evertonin dhe ky post ka mbetur i lirë.

West Ham është shprehur se shpreson të emërojë një trajner të kalibrit të lartë brenda 10 ditëve.

Në top listë janë Paulo Fonseca dhe Rafael Benitez.

Emra të tjerë janë Sean Dyche i Burnley, David Wagner i Huddersfield dhe Marco Silva, ish-trajneri i Watford.

Shpërndaje në rrjete sociale