Zyrtare: Këto skuadra e ‘prenë biletën’ për elitën e futbollit kosovar

18:22 | 14 Maj 2017

Flamurtari dhe Vëllaznimi rikthehen në Vala Superligën e Kosovës.

Një Vala Superligë edhe më interesante do të jetë vitin e ardhshëm.

Dy skuadrat me shumë traditë në futbollin kosovar, Flamurtari dhe Vëllaznimi, kanë siguruar rikthimin në Vala Superligën e Kosovës.

Flamurtari ka mposhtur 2:1 Rahovecin, ndërsa Vëllaznimi Dukagjinin 3:2, për të siguruar rikthimin në elitën e futbollit kosovar.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara