Zyrtare: Adis Beciragic, trajner i KB Pejës

20:06 | 9 Shkurt 2020

Disa ditë pas shkarkimit të trajnerit Jeronimo Sarin, KB Peja ka arritur marrëveshje me trajnerin turko-boshnjak, Adis Beciragic.

Ai ka një karrierë të begatshme në Turqi si trajner dhe në Bosnje e Hercegovinë si basketbollist.

Në publikimin e klubit pejan në Facebook, është bërë edhe një përmbledhje nga rrugëtimi i Beciragicit deri te KB Peja.

BOOOOOOOM ????Zyrtare: KB Peja ka arritur marrëveshje me trajnerin Adis BećiragićDisa ditë pas shkarkimit të…

Publiée par KB Peja sur Dimanche 9 février 2020

Më poshtë jua sjellim  pa ndërhyrje:

 • /2018-2019 KONYASPOR HEAD COACH TBL
 • 03 / 2018 – 06/2018 MURATBEY UŞAK SPOR SENIOR BSL MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH
 • 02/ 2018– 03/ 2018 PETKIM SPOR SENIOR TBL MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH
 • 7 / 2016 – 01/ 2018 KONYA SPOR JUNIOR BASKETBALL TEAM, COORDINATOR
 • 12/ 2013 – 03/ 2016 KONYA SPOR SENIOR BSL MEN’S BASKETBALL TEAM, HEAD COACH
 • 7 / 2013 – 12/ 2013 GAZİANTEP MUNICIPILITY BASKETBALL CLUB

ROYAL HALI GAZİANTEP SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM, BSL ,HEAD COACH

 • 7 / 2011 – 7 / 2013 DARÜŞŞAFAKA BASKETBALL CLUB DARÜŞŞAFAKA SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH
 • 7 / 2009– 7 / 2011 ANTALYA KEPEZ BASKETBALL CLUB KEPEZ SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , HEAD COACH
 • 7 / 2006 – 7 / 2009 GALATASARAY SPORTS CLUB

GALATASARAY CAFE CROWN SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , ASSOCIATIVE HEAD COACH

 • 7 / 2005 – 7 / 2006 ÜLKER BASKETBALL CLUB

ÜLKER SENIOR MEN’S BASKETBALL TEAM , ASISTANT COACH

 • 7 / 2000 – 7 / 2005 ÜLKER BASKETBALL CLUB

ÜLKER MEN’S YOUTH BASKETBALL TEAM , HEAD COACH

Lajmet më të lexuara