Zinedine Zidane flet për rikthimin e Eden Hazard

16:27 | 13 Shtator 2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dëshiron që klubi të mos nxitoj me rikthimin e sulmuesit Eden Hazard.

Ish ylli i Chelseas ende nuk ka nisur karrierën e tij te Real Madridi në La Liga për shkak të lëndimit, transmeton portali arbresh.info.

Duke folur për këtë çështje, Zidane tha:

“Ne duhet të shkojmë në mënyrë të qetë me të, ai është rikthyer një javë më parë”

“Ne të gjithë duam të shohim atë, por ne duhet të shkojmë me ngadalësi. Këtu ka shumë presion dhe interesim për të parë atë. Ai është i përgatitur por unë do të vendosi se si të prezantoj atë”

“Ju duhet të shfrytëzoni kokën”, përfundon trajneri francez./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara