Zidane dëshiron që Bale të shitet tani

15:13 | 12 Qershor 2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është duke kërkuar që sulmuesi Gareth Bale të shitet këtë verë.

Kështu ka paralajmëruar gazetari spanjoll Eduardo Inda duke folur për El Chiringuito, transmeton portali arbresh.info.

Inda insiston se Zidane nuk dëshiron që të punojë me Balen sezonin e ardhshëm.

“Zidane ka kërkuar nga klubi për të larguar Balen nga ai”, ka deklaruar fillimisht Inda.

“Shitja e tij mund të ndodhë gjatë verës dhe ajo që Zidane nuk dëshiron është të vazhdojë qëndrimi i tij në Valdebebas apo të udhëtojë me pjesën tjetër të skuadrës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, përfundon Inda./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara