Zhbllokohet derbi Bayern – Dortmund

18:53 | 9 Nëntor 2019

Derbi mes Bayern Munichut dhe Borussia Dortmundi është zhbllokuar pas 17 minutave lojë.

kampioni në fuqi i Gjermanisë ka realizuar për 1 me 0 në takimin si vendos kundër Borussia Dortmundit mbrëmjen e sotme (e shtunë), shkruan portali arbresh.info.

Sulmuesi në formë, Robert Lewandowski realizoi bukur me kokë pas asistimit nga Thomas Muller.

Ndeshja mes dy skuadrave është e 101 në histori të tyre.

Takimi i sotëm luhet në kuadër të xhiros së njëmbëdhjetë në Bundesliga./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara