‘Zbutet’ Neymar, kthehet në stërvitje te PSG

23:43 | 17 Korrik 2019

Braziliani Neymar është rikthyer të mërkurën në stërvitje te Paris Saint Germain, pas shumë zhurmave në muajt e fundit dhe dëshirës së tij për tu larguar.

Ai erdhi një ditë pasi PSG në drejtimin e gjermanit Thomas Tuchel fitoi ndaj Dynamo Dresden me rezultatin 6-1.

Të hënë Neymar kishte filluar përgatitjet, por i veçuar, ndërsa të mërkurën është kthyer me grupin dhe këtë e ka konfirmuar ai vet me disa foto.

Neymar shihet i reklasuar dhe me të qeshura nën shoqërinë e yllit tjetër të PSG, Kylian Mbappe. E ardhmja e lojtarit është ende në dyshim, ku Barcelona po provon që ka kthejë në klub.

Në valle janë futur edhe klube si Real Madrid dhe Juventus së fundmi.

Ai ende nuk dihet se a do të marr pjesë në turin që do të mbahet në Kinë, duke nisur nga data 24 korrik.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara