Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

21:39 | 11 Shkurt 2019

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, beson se Mauro Icardi dhe Lautaro Martinezi janë e ardhmja e klubit.

Pas disa ndeshjeve të dobëta në Serie A, Interi është kthye te fitorja në fundjavë duke e mposhtur 1-0 Parman.

Pavarësisht se nuk po shënon në kohën e fundit Zanetti i ka dal në mbrojtje Icardit dhe e ka mbështetur Martinezin.

“Ne jemi me fat që kemi Lautaron. Ai është një befasi e madhe për mua, pasi nuk e njihja personalisht, por e pashë atë të luante dhe më pëlqente shumë”.

“Ai është duke bërë mirë dhe do të ketë një të ardhme të madhe”.

“Icardi është një golashënues i mirënjohur, ne jemi me fat që kemi atë në Inter dhe mendoj se ai dhe Lautaro përfaqësojnë të ardhmen”.

Ndërkohë, Zanetti gjithashtu diskutoi objektivat e Interit këtë sezon.

“Qëllimi ynë ishte të kualifikohemi për Ligën e Kampionëve”.

“Kjo ishte një pikë fillimi dhe tani duhet të përmirësohemi. Ekipi është në rritje, ka një identitet dhe synon të përmirësohet jo vetëm në fushë”, deklaroi Zanetti.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara