Willian preferon transferimin te Tottenhami para Juventusit

12:17 | 26 Mars 2020

Ylli i Chelseat, Willian, dëshiron të qëndrojë në Londër nëse do të largohet nga Stamford Bridge këtë verë.

Willian dhe Chelsea kanë zhvilluar bisedime të shumta për kontratën e re, me Blutë që i ofrojnë atij një marrëveshje dy-vjeçare, ndërsa ai kërkon tre.

Kontrata aktuale e sulmuesit anësor do të skadojë në qershor dhe ai favorizon të mbetet në Londër.

Sipas gazetës Tuttusport, një ribashkim i Willian me ish-trajnerin e tij, Jose Mourinho në Tottenham tani është në i mundshëm.

Willian dhe Mourinho

Juventusi është gjithashtu i interesuar, por ndërmjetësit thonë se përparësia e Willian është të mbetet në Londër.

Lojtari një kohë është kërkuar edhe nga Barcelona. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara