Wenger lë në bankinë super talentin e Arsenalit

20:31 | 2 Nëntor 2017

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka lënë sulmuesin e talentuar Eddie Nketiah në bankinë për ndeshjen në Evropa Ligë ndaj Red Star Belgrade.

Nketiah besohej se do të startonte në Emirates pas dy golave kundër Norwich Cityt javën e kaluar, por talenti i ri është lënë në bankinë për ndeshjen ndaj skuadrës serbe, transmeton portali arbresh.info.

Ashtu siç pritej, Wenger ka bërë ndryshme madhështore në formacionin startues duke shfrytëzuar futbollistët si Jack Wilshere, Theo Walcott dhe Olivier Giroud për ndeshjet në Evropa Ligë.

Mathieu Debuchy është rikthyer te skuadra startuese, ndërsa portieri Matt Macey debuton për shkak se David Ospina është i lënduar./arbresh.info/

Formacioni i Arsenalit ndaj Red Star Belgrades: Macey; Debuchy, Elneny, Holding; Nelson, Coquelin, Willock, Maitland-Miles; Wilshere, Walcott; Giroud

Në bankinë: Cech, Osei-Tutu, Sheaf, Dasilva, McGuane, Akpom, Nketiah

Lajmet më të lexuara