Wenger i hap dyert Nketihas për debutim në Premierë Ligë

09:41 | 25 Tetor 2017

Arsene Wenger nuk ka hequr dorë nga përzgjedhja e Eddie Nketiahas në skuadrën e tij në Premierë Ligë.

Por, trajneri i Arsenalit me shpejtësi shtoi që lojtarët e rinj nuk duhet të nxitojnë për tu bërë të famshëm, transmeton portali arbresh.info.

18-vjeçari shpëtoi Arsenalin mbrëmjen e së martës duke realizuar dy gola kundër Norwich Cityt. Fitorja 2 me 1 i siguroi “Topçinjve” vazhdimin tutje në çerekfinale të Carabao Cup.

“Ne nuk hedhim poshtë asgjë”, u përgjigj Wenger kur është pyetur nëse Nketiah do të përzgjidhet për debutim në Premierë Ligë.

“Ashtu siç iu thash, ai ka luajtur 40 minuta. Prandaj njëri nga problemet në shoqërinë moderne është për t’iu dhënë kohë të zhvillohen dhe të mos bëhen shumë shpejtë yje”

/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara