Vedat Muriqi është i ‘çmendur’, rikthehet për kohë rekord në stërvitje

17:00 | 28 Nëntor 2019

Lëndimi që kishte pësuar Vedat Muriqi pak javë më parë me Fenerbahcen, u flit se do ta mbante jashtë fushave disa javë.

Për këtë lëndim ai mungoi në ndeshje të Kosovës ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë.

Shumëkush ka pritur që ai të mos kthehet këtë vit, por sulmuesi prizrenas ka djegur çdo etapë dhe është rikthyer këtë të enjte në stërvitje me ekipin e tij.

Gjasat janë që Muriqi të rikuperohet me kohë dhe të jetë gati për të luajtur për ndeshjen e kësaj të shtune që Fenerbahce do të luajë ndaj Goztepe.

Në kampionatin turk me fanellën e Fenerit, sulmuesi 25-vjeçar ka shënuar 7 gola.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara