United e do me patjetër Niguez, ja vlera e ‘çmendur’ që duhet të paguajë

10:23 | 30 Mars 2020

Manchester United e dëshiron me patjetër në skuadër mesfushorin e Atletico Madrid-it, Saul Niguez.

Spanjolli që një kohë të gjatë është i kërkuar nga “Djajtë e Kuq”, por “Los Rijoblancos” kanë refuzuar të fillojnë negociatat, transmeton portali arbresh.info.

Drejtori i United, Ed Woodwaard është i bindur se klubi mund të arrijë marrëveshje me Niguez gjatë verës, por duhet të paguajnë një shifër mjaftë të madhe.

Raportimet e Daily Express kanë zbuluar se për Niguez, gjiganti anglez duhet të paguajë plotë 135 milionë euro.

Niguez këtë sezon ka bërë 36 paraqitje në të gjitha garat duke shënuar katër gola dhe kontribuar me një asistim./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara