Tronditet Tottenham, Leipzig dyfishon rezultatin

21:25 | 10 Mars 2020

RB Leipzig ka shënuar edhe golin e dytë të ndeshjes kundër Tottenham.

Ishte përsëri Marcel Sabitzer që në minutën e 22-të dyfishoi rezultatin për vendasit, shkruan portali arbresh.info.

Pas gabimit të mbrojtjes së mysafirëve dhe asistimit të mrekullueshëm nga Angelino, Sabitzer me kokë shënoi golin e dytë të ndeshjes.

Rezultati momental është 2 – 0, ndërsa i përgjithshëm 3 – 0, në të mirë të gjigantit gjerman./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara