Transferimi N’Golo Kantes: Real Madridi dhe Chelsea arrijnë marrëveshje

19:34 | 11 Shtator 2019

Real Madridi dhe Chelsea kanë arritur një marrëveshje në lidhje me mesfushorin N’Golo Kante.

Reprezentuesi i Francës është këshilluar të ndjek hapat e Eden Hazard për kalim në Bernabeu gjatë merkatos verore të transferimeve, por lojtari zgjodhi për të vazhduar qëndrimin në Stamford Bridge edhe për 12 muaj të tjerë, transmeton portali arbresh.info.

Kjo ishte një goditje e madhe për trajnerin Zinedine Zidane, i cili ka qenë duke ëndërruar skuadrën me fituesin e Kampionatit Botëror.

Sidoqoftë, portali spanjoll Defensa Central pretendon se Real Madridi dhe Chelsea kanë ardhur deri te një marrëveshje me në lidhje me Kante.

Thuhet se Chelsea ka rënë dakord për të njoftuar gjigantin në La Liga në rast se ata pranojnë ndonjë ofertë ndonjëherë për lojtarin.

Chelsea raportohet gjithashtu se ka rënë dakord për të njoftuar Real Madridin në rast se vendosin në shitje 28 vjeçarin.

“Blutë” janë duke e bërë këtë për shkak të sjelljes së mirë të Real Madridit gjatë verës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara