Trajneri italian refuzon detyrën në Arsenal

08:35 | 15 Shkurt 2017

Trajneri i Arsenali tani gjendet në gjashtë muajit e fundit të marrëveshjes aktuale me skuadrën në “Emirates Stadium”.

Wenger vazhdon të përballet me presion për largim në fund të sezonit nga një pjesë e konsiderueshme e tifozëve të “Topçinjve”, transmeton portali arbresh.info. Arsenali nuk ka fituar asnjë titull në Premierë Ligë qysh pas suksesit të padiskutueshëm në vitin 2004.

Lexo më shumë: Sonte dy super ndeshje në Ligë të Kampionëve

Aktualisht, ata qëndrojnë me një distancë prej 10 pikëve prapa lideri në ligë, Chelseat. Massimiliano Allegri, Thomas Tuchel, Leonardo Jardim dhe Roger Schmidt janë shfaqur si zëvendësues të mundshëm të Wengerit nëse francezi largohet këtë verë.

Por, njëri zyrtarisht është tërhequr nga kjo garë për të menaxhuar gjigantin londinez.

“Jam shumë i vjetër tani”, ka thënë Capello kur është pyetur nëse një ditë mund të menaxhojë Arsenalin./arbresh.info

Fabio Capello
Fabio Capello

Lajmet më të lexuara