“Për sa i përket mundësisë që ai ta përmbushë atë, ai do t’i japë vetes çdo shans për ta bërë këtë”, ka thënë fillimisht Southgate.

“Padyshim që ekzistojnë disa lojtarë të shquar përreth tij si Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Messi dhe Ronaldo”.

Por ai tani ka marrë timonin në dorë, e ka profesionalizmin, e ka aftësinë”.

“Ai është i fortë fizikisht dhe mendërisht”, përfundoi trajneri i Anglisë. /Telegrafi/