Solskjaer zbulon gjithçka: United refuzoi Erling Haaland, problemi ishte te Mino Raiola

15:13 | 22 Janar 2020

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se klubi ka refuzuar mundësinë për të transferuar sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Haaland.

Haaland gjatë kohës kur ishte në RB Leipzig, ishte i shumë kërkuar nga “Djajtë e Kuq”, por transferimi dështoi, transmeton portali arbresh.info.

Tekniku norvegjez ka thënë se shkaktar ishte agjenti Mino Raiola, pasi dëshironte të kishte kontroll mbi gjithçka.

“Janë dy gjëra kur transferon lojtar, ne duhet te kemi kontrollin. Nuk mund ti japësh agjentit klauzolën e blerjes dhe gjithçka tjetër”

“Ky ka qenë problemi, ne duhet të jemi në kontroll”

Haaland u transferuar te Dortmund gjatë afatit të janarit derisa në debutim shënoi hat-trick./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara