Shaqiri: Shpresojë të luaj ende më shumë

18:32 | 5 Dhjetor 2019

Sulmuesi i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri është duke dashur të luajë më shumë në fanellën e “Reds”.

Kosovari që luan në Kombëtaren e Zvicrës dje bëri debutimin në Premierë ligë që nga janari, transmeton portali arbresh.info.

Shaqiri dje ishte titullar ndaj Everton, ndeshje në të cilën arriti të shënoi gol.

“Mendoj se për të gjithë është mirë të rikthehen, sidomos për mua që kam qenë i lënduar për disa javë”

“Kam qenë i lënduar, por falë Zotit, nuk kam ndonjë problem në gju apo ndonjë gjë e tillë. Kisha disa probleme muskulore, andaj me duheshin vetëm disa javë për tu rikthyer. Jam stërvitur shumë, ndihem i qetësuar dhe mendoj se e patë këtë gjë”

“Jam gati, mendoj se trajneri e pa gjithashtu në trajnime. Kam trajnuar shumë mirë dhe me u dha mundësia, mendoj që luajta mjaftë mirë. Është e rëndësishme të fitojmë ndeshje. Të shpresojmë për më shumë ndeshje”

Shaqa për tu rikthyer në formën më të mirë refuzoi mundësinë për të luajtur me Kombëtaren e Zvicrës gjithashtu./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara