Sarabia: Është koha të fitojmë Ligën e Kampionëve

12:57 | 20 Korrik 2020

Asistenti i Quique Setien, Eder Sarabia, për të cilin është përfolur shumë kohën e fundit shkaku i lidhjes jo të mirë me lojtarët, beson se mund të fitojnë Ligën e Kampionëve.

Barcelona e mbylli me fitore sezonin e La Liga-s, mirëpo humbën titullin, të cilin e fitoi rivali i përjetshëm, Real Madrid, transmeton portali arbresh.info.

Sarabia ka pranuar se kanë qenë momente të vështira, mirëpo ka besimin se mund të fitojnë Ligën e Kampionëve.

“Momentet e vështira janë që të mësohen dhe të rikthehesh me dëshirë më të madhe”.

“Tani është e rëndësishme që të fitojmë Ligën e Kampionëve”, ka shkruar ai në faqen e tij zyrtare në Twitter.

Barcelona e pret në “Camp Nou” skuadrën italiane, Napoli./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara