Roma arkëton tri pikë ndaj Spal

19:52 | 15 Dhjetor 2019

Roma ka arritur të mposhtë Spal me rezultat 3 – 1 në kuadër të javës së 16-të nëSeria A.

Mysafirët ishin të parët që shënuan përmes Petagna në minutën e 44-të, i cili shënoi nga pika e bardhë, rezultat me të cilin përfundoi pjesa e parë, transmeton portali arbresh.info.

Në pjesën e dytë shumë më të rrezikshëm u treguan vendasit dhe në minutën e 53-të Pellegrini gjeti rrugën drejt golit, ndërsa golin e dytë për “Romakët” e shënoi Perroti në minutën e 66-të nga penalltia derisa golin e tretë në ndeshje e shënoi Mkhitaryan në minutën e 83-të.

Pas kësaj fitore, Roma renditët në vendin e katër me 32 pikë, ndërsa Spal mbetet në vendin e fundit në tabelë me vetëm nëntë pikë./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara