Real Madridi nuk heq ende dorë nga Neymar

18:45 | 16 Prill 2019

Bazuar në atë që është raportuar nga El Chiringuito, Real Madridi nuk i ka mbyllur të gjitha dyert rreth mundësisë për të nënshkruar me sulmuesin brazilian të PSG-së, Neymarin.

Neymar, i cili u transferua në Paris Saint Germain në vitin 2017 për një tarifë rekorde prej 222 milionë euro, është përfolur shumë për transferim te Real Madridi që disa vite – veçanërisht prej momenti për të largimit nga Barcelona, transmeton portali arbresh.info.

Edhe pse Madridi nuk e ka mbyllur plotësisht derën e shanseve për të nënshkruar me Neymarin, ai do t’i kushtoj atyre shumë dhe ‘Los Blancos’ mund të zgjedhin për alternative të tjera.

Yjet si Kylian Mbappe dhe Eden Hazard janë përmendur si shënjestra për transferim gjatë verës në Bernabeu.

Neymar vazhdon qëndrimin jashtë ndërkohë që është ende duke u rikuperuar nga lëndimi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara