“Real Madridi i vështirë për tu vrarë” – Xavi paralajmëron Barçën

10:15 | 21 Dhjetor 2017

Ikona e Barcelona, Xavi ka paralajmëruar klubin e tij të vjetër të mos e marrin me lehtësi ndeshjen ndaj Real Madridit derisa El Clascio e parë e sezonit 20017/18 në La Liga po afrohet.

“Nuk e di nëse ata kanë pushuar apo jo, por ata fituan La Ligën, Ligën e Kampionëve dhe Superkupën sigurisht”, ka thënë Xavi për ‘Catalunya Radio’, transmeton portali arbresh.info.

“Kjo mund të jetë arsyeja për ata që të mos jenë në nivelin e tyre, por Real Madridi është i vështirë për tu vrarë”

Real Madridi aktualisht është 11 pikë prapa Barcelonës në La Liga si liderë.

Derbi ndërmjet dy skuadrave zhvillohet në stadiumin Santiago Bernabeu të shtunën nga ora 13:00./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara