Real Madrid kërkon shkëputjen në tabelë me fitoren kundër Getafe-s, formacionet zyrtare

21:06 | 2 Korrik 2020

Sonte (e enjte) do zhvillohet ndeshja mes Real Madrid-it dhe Getafe-s, e vlefshme për xhiron e 33-të në La Liga.

Skuadra madrilene kërkon shkëputjen në tabelë ndaj Barcelonës, kështu që do bëjë gjithçka që të fitojë tri pikët, shkruan portali arbresh.info.

Formacionet zyrtare tashmë janë publikuar:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Mendy, Kroos, Modric, Casemiro, Isco, Vincius, Benzema.

Getafe: Soria, Arambarri, Cucu, Dakonam, Etxeita, Maksimovic, Nyom, Olivera, Suarez, Timor.

Ndeshja do zhvillohet në “Alfredo di Stefano” dhe nis në ora 22:00./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara