Rashica pranë transferimit te Aston Villa

11:43 | 6 Gusht 2020

Pas disa ditësh qëndrim në Kosovë, Milot Rashica është rikthyer te Werder Bremen, për të filluar stërvitjet për edicionin e ri.

Por ‘Djaloshi i Artë’ i Kosovës, duket se do të qëndrojë përkohësisht te Werder, me të ardhmen e tij ende të pasigurt, ku po kërkohet nga disa klube.

‘Birmingham Live’ raporton se Aston Villa është pranë transferimit të Milot Rashicës, përcjell lajmi.net.

Rashica ka shënuar tetë gola në 28 paraqitje për Werderin sezonin e kaluar.

RB Leipzig dhe Borussia Dortmund gjithashtu janë të interesuara për të, me futbollin që po ashtu po kërkon një skuadër pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara