Putini takohet me Khabib: Nëse Perëndimin na sulmojnë, të gjithë ne bashkohemi dhe hidhemi sikurse ju

08:44 | 11 Tetorë 2018

Presidenti rus Vladimir Putin e krahasoi Rusinë me një familje të madhe në të cilën janë të gatshëm t’i përgjigjet çdo sulmi nga jashtë.

Pas forumit shetetëror  rus-sportivnë Ulyanovsk, presidenti rus u takua me boksierin rus dhe kampinin e  botës në UFC  Kabib Nurmagomedov.

Putin bisedoi me Khabib për ndeshjen e fundit dhe skandalin pas ndeshjes dhe shpresonte që ngjarja të zgjidhej. Babai i sportistit të Dagestanit Abdulmanap Nurmagomedov gjithashtu mori pjesë në takim.

Putin theksoi se Nurmagomed e bëri detyrën kryesore – ai e fitoi atë ndeshjen me dinjitit dhe shumë bindës.

“Çfarëdo që ndodh këtu, natyrisht, për të shmangur ekstremet, nuk duhet të lejohen incidente. Duhet të përpiqemi për mirëkuptim të ndërsjellë. Ne kemi një familje të madhe dhe më shumë devirsitet. Dhe, sigurisht, gjithçka ndodh në familje, por kurrë nuk lejojmë veten të dalim nga disa korniza. Megjithatë, nëse ata na sulmojnë nga jashtë, atëherë, natyrisht, jo vetëm ju – ne të gjithë mund të hidhen si ju, “tha Putini, por ai shtoi se shpresojm të mos shkojmë deri në këtë pikë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara