Prishtina triumfon me rezultat bindës ndaj Feronikelit

20:54 | 29 Qershor 2020

Prishtina ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në garën për titull kundër Feronikelit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të të Superligës së Kosovës.

“Bardhëkaltërit” ishin më të mirë se mysafirët dhe me plotë meritë fituan pikët, transmeton portali arbresh.info.

Pas një asistimi të bukur nga Armend Thaqi, Otto John në minutën e 11-të kalojë vendasit në epërsi, mirëpo gëzimi zgjati vetëm dy minutave, pasi Alvert Dabiqaj barazoi rezultatin, kurse në minutat shtesë të pjesë së parë Gauithier Mankenda riktheu epërsinë e Prishtinës.

Në pjesën e dytë, ishte Ahmet Januzi që në minutën e 57-të vulosi fitoren e skuadrës së Prishtinës.

Pas kësaj fitore Prishtina rikthehet në pozitën e dytë me 54 pikë, kurse Feronikeli renditët në pozitën e pestë me 44 pikë./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara