Prishtina synon fitore ndaj Trepçës ’89, formacionet zyrtare

13:01 | 22 Nëntor 2020

Prishtina dhe Trepça ’89 kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në Superligën e Kosovës.

Klubi më i trofeshëm kosovar i pret ‘Minatorët’ në ndeshjen e cila do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i trajnerit Zekirija Ramadani vjen në këtë takim pas një fitore dhe një barazimi, ndërsa synon fitoren e radhës për tu ngjitur në tabelë.

Në anën tjetër, mysafirët e Shpëtim Idrizit kanë dy humbje radhazi dhe do të ishin shumë të lumtur nëse marrin një pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te Prishtina mungojnë Otto John, Alban Shillova, Enis Gavazaj dhe Gentian Muça për shkak të lëndimeve.

Prishtina: Haxho; B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici; Lilaj, Boshnjaku; Mankenda, E.Krasniqi, Abazi; Kryeziu;

Trepça ’89: Prince; Kaçar, Mashau, Berisha, Dedia, Jashari, Nimani, Arb.Muja, Shala, Ard.Muja, Bismark.

Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara