Presidenti i Gremio-s: Nuk ka oferta për Everton, është i vërtet kontakti mes lojtarit dhe Ancelotti-t

18:32 | 19 Maj 2020

Presidenti i Gremio-s, Romildo Bolzan insiston se nuk kanë pranuar ndonjë ofertë zyrtare për yllin e skuadrës, Everton Soares.

Kishte raportime se Napoli ka ofruar 25 milionë euro për brazilianin, derisa edhe Carlo Ancelotti ka interesim, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, Bolzan ka hedhur poshtë këto raportime duke konfirmuar se ende asnjë skuadër nuk ka bërë ndonjë ofertë zyrtare për Everton.

“Edhe një herë, jam i detyruar t’iu tregoj se këto raportime janë të pavërteta”.

“Gremio ende nuk ka pranuar ndonjë ofertë zyrtare për Everton”, tha ai.

Ndërsa, Bolzan gjithashtu konfirmoi interesimin e Carlo Ancelotti-t, për të cilin ka thënë se shkaku i problemeve financiare të klubit anglez nuk është bërë ndonjë ofertë zyrtare.

“Kishte kontakt, mes Ancelotti-t dhe lojtarit, por pastaj klubi hoqi dorë nga oferta e madhe”.

“Prej gjërave që kam dëgjuar, kishte disa probleme financiare te Everton gjatë asaj kohe”, përfundoi ai.

Klazuola e lirimit të 24-vjeçarit, por gjatë verës mund të shitet edhe më lirë./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara