Policia kërkon ADN e Ronaldos për rastet që po hetohet

11:01 | 11 Janar 2019

Policia amerikane ka kërkuar ADN-ën e Cristiano Ronaldos lidhur me akuzat që ka përdhunuar një grua para një dekade në Las Vegas.

Ronaldo, 33 vjeçar, konsiderohet gjerësisht si një nga lojtarët më të mëdhenj të futbollit të të gjitha kohërave, e ka mbajtur veten të pafajshëm për përdhunimin dhe tha përmes avokatit të tij të Las Vegas të enjten se takimi seksual në fjalë ishte konsensual, transmeton portali arbresh.info.

Megjithatë, policia e Nevadës ka bërë një kërkesë zyrtare ndaj homologëve të tij në Itali për një mostër të ADN-së së futbollistit.

Çështja u vu në vëmendje në shtator të 2018-ës kur Kathryn Mayorga paditin Ronaldon në Nevadë, duke akuzuar atletin për përdhunimin e saj në një apartament nën çati në hotelin e Las Vegas në vitin 2009, duke paguar 375.000 dollarë kesh për të heshtur.

Avokatët e Mayorga thanë në shtator se tani po kërkonte 200,000 dollarë në dëmshpërblim dhe të bëjë të pavlefshme marrëveshjen e zbulimit, të cilën ata thanë se ishte e detyruar të nënshkruante nga “specialistët e mbrojtjes personale të reputacionit të punësuar” nga ylli i futbollit.

Ronaldo tha në Twitter pasi u paraqit padia se “ndërgjegjja e tij e pastër” do ta lejonte “të priste me qetësi rezultatet e çdo hetimi”./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara