Pogba dhe De Gea humbin ndeshjen Man Utd – Liverpool

19:37 | 16 Tetor 2019

Ole Gunnar Solskajeri ka pësuar një goditje të madhe para ndeshjes derbi ndaj Liverpoolit.

Trajneri i Manchester United do të jetë në mungesë të yjeve si Paul Pogba dhe David de Gea për shkak të problemeve me lëndime, transmeton portali arbresh.info.

Dyshja janë pjesë e skuadrës kryesore në Old Trafford por nuk kanë arritur të rikuperohen në kohë për ndeshjen ndaj liderit të Premierë Ligë.

Sipas një raporti nga Sky Sports News, dyshja e Manchester United do të qëndrojnë jashtë fushës në ndeshjen vendimtare në Old Trafford që zhvillohet në vikend.

Takimi mes Manchester United dhe Liverpoolit luhet të dielën në kuadër të xhiros së nëntë në Premierë Ligë dhe ndeshja fillon nga ora 17:30./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara