Piatek: Mund të largohem nga Milani për 70 milionë euro

20:01 | 18 Nëntor 2019

Krzysztof Piatek ka thënë se mund të largohet në të ardhmen nga Milani për jë shumë rreth 70 milionë euro.

Sulmuesi polak ka bërë të ditur se mezi kishte pritur që të transferohet te Rossonerët, por që ka pranuar se mund të largohet në të ardhmen nga San Siro.

“Kur erdha te Milani, ndodhi shumë shpejtë dhe asnjëherë nuk ndaloja së pyeturi vetën se kur do të vija këtu”, ka thënë Piatek për TVP Sport.

“Tani e kam lerën 38 milionë euro në tregu e transferimeve, por herën tjetër kur të ndërroj klubin, do të jetë për 60-70 milionë euro”.

“Duhet të jem ambicioz dhe të punojë që ajo gjë të ndodhë. Mbi të gjitha, unë jam në fillimin e karrierës sime dhe është sezoni im i dytë në Serie A, njërën prej top pesë ligave evropiane”, ka shtuar më tej polakus shkruan telegrafi

Piatek ka shënuar deri më tani tri gola në 12 paraqitje për Milanin në këtë sezon, me skuadrën që gjendet në vendin e 14 n tabelën e ligës italiane, pesë pikë larg zonës që dërgon nga rënia prej kampionatit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara