Philadeplia fiton në Super Bowl, tifozët tërbohen në qytet

08:44 | 5 Shkurt 2018

The Philadelphia Eagles ka firuar në Super Bowl ndaj New England Patriots, për herë të parë në histori të klubit.

Triumfi për herë të parë në Super Bowl ka “çmendur” tifozët e Eagles, të cilët kanë shkaktuar trazira të mëdha në qytet.

Rreth 8.000 tifozët kanë dalë të festojnë në rrugët e qytetit pas fitores historike, ku janë konfrontuar edhe me policinë, shkruan Ekspress.

Ata kanë filluar të thyejnë gjithçka nëpër rrugët e qytetit dhe kanë grabitur nëpër supermarkete, duke thënë se sonte është gjithçka falas.

Përveç kësaj, ata i kanë vënë edhe zjarrin disa vendeve nëpër qytet, ku ishin dëgjuar edhe shpërthime.

   

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara