Pesë formacionet e mundshme të Manchester United-it me Gareth Bale

19:27 | 14 Shtator 2020

Manchester United-i i është bashkuar garës për të transferuar sulmuesin e Real Madrid-it, Gareth Bale për 18.5 milionë euro.

“Los Blancos” nuk e duan uellsianin dhe duan të ‘shpëtojnë’ nga pagesat e tij javore me vlerë 600 mijë euro, transmeton portali arbresh.info.

Nëse mund të realizohet ky transferim, “Djajtë e Kuq” do ta përforconin edhe më shumë sulmin, duke marrë parasysh që dështuan në transferimin e Jadon Sancho-s.

SunSport ka zbuluar pesë formacionet, të cilat mund t’i përdorë Solskjaer me Bale në skuadër.

4-2-3-1: Henderson, Shaw, Maguire, Smalling, Wan-Bissaka, Van de Beek, Pogba, Rashford, Fernandes, Bale, Martial.

4-3-3: Henderson, Shaë, Maguire, Smalling, Wan-Bissaka, Pogba, Van de Beek, Fernandes, Rashford, Martial, Bale

3-4-3 / 5-2-3: Henderson, Shaw, Maguire, Lindelof, Smalling, Wan-Bissaka, Fernandes, Van de Beek, Rashford, Martial, Bale

4-4-2: Henderson, Shaw, Maguire, Smalling, Wan-Bissaka, James, Fernandes, Van de Beek, Bale, Rashford, Martial.

3-5-2: Henderson, Maguire, Lindelof, Smalling, Pogba, Van de Beek, Fernandes, Bale, Greenwood, Rashford, Martial./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara