Për shkak të Shaqirit, Henderson fjaloset me Kloppin

13:25 | 26 Shkurt 2019

Jordan Henderson është tejet i acaruar me Jurgen Kloppin.

Jordan Henderson u zëvendësua nga Xherdan Shaqiri në barazimin pa gola mes Manchester United dhe Liverpoolit.

Mesfushori anglez nuk kishte dashur të zëvendësohej, andaj ka pasur një konfrontim verbal me Jurgen Kloppin, përcjell lajmi.net.

Henderson kishte kërkuar që të luante për 90’ minuta, por trajneri gjerman vendosi ta fuste në lojë Xherdan Shaqirin.

Më poshtë mund ta shikoni debatin e ashpër të anglezit me Kloppin.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara