Pamjet e fundit nga “Air Albania”, Spektakël që të rrënqeth

21:10 | 17 Nëntor 2019

Pritja mori fund dhe kërshëria është shuar. Shqipëria ka ndërtuar dhe tashmë po inaguron stadiumin më të mirë që ka pasur në gjithë historinë e saj, ndërsa mediat e huaja po e krahasojnë edhe si “Wembley i Ballkanit”. Bëhet fjalë pikërisht për “Air Albania” që i ka hapur dyert për tifozët.

Pak minuta para ndeshjes me Francën, ka ardhur edhe inagurimi i stadiumit me pamjet që mund t’i shihni direkt më poshtë dhe të xhiruara nga “Sport Ekspres”. I ftuar special në këtë ditë të veçantë të shqiptarëve, krahas Armand Dukës, është presidenti i UEFA-s, Ceferin.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara