Owen zbulon tri skuadrat që do rivalizojnë Liverpool-in në garë për titull

23:19 | 29 Qershor 2020

Legjenda e Manchester United, Michael Oëen beson se gara për titullin e Premierë Ligës sezonin tjetër do jetë më e madhe.

Liverpool këtë sezon fitojë Premierë Ligën derisa shihen si kandidati kryesor edhe për skuadrën e ardhshme, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, Owen beson se City, United dhe Chelsea do jenë kandidat gjithashtu për titull.

“Mendoj se Liverpool është skuadër shumë e fortë dhe do vazhdojë edhe për një kohë. Manchester City është skuadër fenomenale dhe do jenë në garë për titull”.

“Manchester United është skuadra e parë që me kujtohet se do përmirësohet. Chelsea gjithashtu është duke u treguar e fuqishme me transferime”.

“Mendoj se ka shumë skuadra që mund të garojnë me Liverpool, por kryesorët janë këto dyja se bashku me City”, deklaroi ai.

Pritet të shihet nëse këto skuadra vërtetë do jenë kandidat për titull sezonin e ardhshëm./arbresh.info

Lajmet më të lexuara