Ospina: Ka qenë vështirë për Napolin, por kanë mbetur edhe shumë ndeshje

23:06 | 13 Shkurt 2020

Portieri, David Ospina beson se Napoli mund të përmirësohet këtë edicion.

“Napolitanët” këtë sezon kanë qenë zhgënjyes duke u renditur në pozitën e 11-të në tabelë me 30 pikë nga 23 ndeshje të zhvilluara, transmeton portali arbresh.info.

‘Gardiani’ i klubit italian e ka pranuar se nuk janë në formën e duhur, por ka besimin se mund të përmirësohen.

“Deri tani është sezon i vështirë. Kemi ndeshje në të cilën mund të fitojmë pikë. Kemi shumë kualitet në skuadër”.

“Ky është futbolli, gjithmonë provojmë të fitojmë. Humbën ndaj Leece, por u përballem me Inter dhe ia dolën të bëjmë çfarë duhet bërë”, deklaroi ai.

Ndeshja e radhës për Napolin është kundër Cagliarit./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara