Nubel finalizon kalimin te Bayern, përfundon testet mjekësore

13:30 | 30 Qershor 2020

Bayern dhe Alexander Nübel ranë dakord për kushtet e një transferimi në fillim të këtij viti.

Portieri 23-vjeçar tani ka kaluar formalitetet, siç ishin testet mjekësore

Nübel nënshkroi një kontratë pesë-vjeçare duke e mbajtur atë te kampionët gjermanë deri më 30 qershor 2025.

“Përshtypjet e para janë shumë, shumë të mira. Doja të bëja hapin tjetër. Qëllimi im është të përmirësohem në mënyrë të qëndrueshme dhe të festoj shumë suksese me FC Bayern”, tha Nübel, i cili bashkohet me Bavarezët nga FC Schalke.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara