Notat e lojtarëve: RB Leipzig – Atletico Madrid, Upamecano më i dalluari

23:24 | 13 Gusht 2020

RB Leipzig-u sonte (e enjte) ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale duke e eliminuar Atletico Madrid-in.

Skuadra gjermane fitoi me rezultat të ngushtë 2 – 1, shkruan portali arbresh.info.

Më i dalluari ishte qendërmbrojtësi Dayot Upamecano, i cili bëri të pamundurën të mos pranojnë gol dhe u vlerësua me notën 7.9.

Ndërsa, më i dobëti në ndeshje ishte Carrasco, i cili mori notën 6.1.

Në gjysmëfinale, RB Leipzig-u takohet me PSG-në./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara