Notat e lojtarëve: AC Milan – Roma, Çalhanoglu e Dzeko me të vlerësuarit

23:23 | 26 Tetor 2020

AC Milan-i ka barazuar me Romën në derbin e zhvilluar në “San Siro”, ku u realizuan plotë gjashtë gola.

Dy skuadrat realizuan nga tri gola që të arkëtojnë nga një pikë, shkruan portali arbresh.info.

Më të vlerësuarit në këtë ndeshje ishin Hakan Çalhanoglu dhe Edin Dzeko me 8.1.

Derisa, dështimi i ndeshjes ishte portieri i vendasve, Tatarusanu që u vlerësua me notën 5.5.

Notat e plota:

Ndeshja e radhës për Milan-in është kundër Udinese, derisa Roma përballet me Fiorentina-n./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara