Një video sugjeron se goli i dytë i Cristiano Ronaldos nuk e kaloi vijën

19:02 | 14 Mars 2019

Goli i dytë i Cristiano Ronaldo kundër Atleticos ishte dhënë me anë të ndihmës nga teknologjia e linjës së golit që i tregoi gjyqtarit Bjorn Kuipers se goli me kokë nga sulmuesi ka kaluar linjën para se Jan Oblak ta largonte atë.

Megjithatë, një video e shpërndarë në rrjete sociale argumenton se janë disa të meta në sistem dhe se topi në fat nuk kaloi plotësisht linjën, transmeton portali arbresh.info.

Thuhet se linja e paraqitur ishte më afër se duhej të ishte dhe se pika e shfrytëzuar ishte më e vogël sesa topi aktual si dhe rrethi i topit nuk ishte korrekt.

Duke vlerësuar gjithë këto tri gabime së bashku, video pretendon se topi nuk kaloi plotësisht linjën dhe se goli nuk duhej të ipej.

Sidoqoftë, Cristiano Ronaldo finalizoi hat-trick duke regjistruar një rikthim tronditës për “Zonjën e Vjetër” kundër skuadrës spanjolle në mënyrë për të vazhduar tutje në Ligë të Kampionëve./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara