Nënshkrimi me Griezmann, Barça mohon se ka kërkuar kredi 120 milionëshe

22:53 | 10 Korrik 2019

FC Barcelona nuk ka kërkuar huazim 120 milionë euro për të paguar nënshkrimin me sulmuesin Antoine Griezmann.

Gazeta spanjolle Mundo Deportivo pretendon se informatat vijnë nga një burim në klub që menaxhon departamentin rekrutues të klubit, transmeton portali arbresh.info.

Klubi i Barcelonës është duke finalizuar detajet e pagesës së klauzolës së Griezmann, por ajo që është duke shtyrë marrëveshjen nuk ka të bëjë me kërkesën e shumës prej 120 milionë euro kredi.

Një shumë e tillë, në rast se kërkohet plotësisht nga njësia bankare, duhet ratifikuar në Kuvendin e Komiteteve. Por një gjë e tillë nuk do të ndodhë për shkak se klubi ka mënyra të tjera për tu përballur me pagesën.

Nga klubi është vënë në pah se përballja me këtë shumë prej 120 milionë kërkon një seri procedurash dha hapash paraprak që kërkojnë gjithashtu një “kohë” të caktuar.

Sidoqoftë, transferimi i Griezmann duket i sigurt dhe pa dyshime./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara