Ndombele: Transferimi në Tottenham nuk me ka ndryshuar

09:17 | 9 Dhjetor 2019

Mesfushori Tanguy Ndombele insiston që personaliteti i tij nuk ka ndryshuar që prej kohës kur është transferuar te klubi anglez.

Ndombele iu bashkua Spurs në afatin veror nga Lyon për 70 milionë euro, transmeton portali arbesh.info.

Francezi për Foot Mercato tha se ky transferim nuk e ka ndryshuar dhe po provon të adaptohet.

“Nuk kam ndryshuar. Kam qenë këtu vetëm për disa muaj. Po provojë të adaptohem. Është e vërtetë që vendosi më shumë intensitet në ndeshje”

“Loja është më e hapur. Ndeshjet nuk janë të njëjta këtu. Ndeshjet janë me sulmuese se në Francë”

Tottenham janë në formë të mirë pasi që nga koha kur Jose Mourinho u emërua në krye kanë fituar ndeshje derisa kanë humbur vetëm një./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara