Mourinho lavdëron talentin Nicolas Pepe

15:56 | 15 Maj 2019

Ish trajneri i Manchester United, Jose Mourinho e ka pranuar se është një tifoz i sulmuesit të Lilles, Nicolas Pepes.

Në një intervistë të gjatë për L’Equipe, Mourinho ka “aprovuar” transferimin në United të Pepes, transmeton portali arbresh.info.

Pasi e kishte shikuar Lillen në një numër të madh rastesh gjatë pjesë muajve të fundit, Mourinho ishte pyetur nëse Pepe do të ishte një lloj lojtari që ata do të dëshironin të nënshkruanin gjatë muajit të ardhshëm.

“Nuk e di se cili do të jetë klubi im i ardhshëm. Por, të gjithë e dinë se ai është një lojtar kualitativ dhe në krijim”

“Ai ka luajtur thuajse në çdo ndeshje dhe ishte vendimtar për skuadrën e tij”, përfundoi portugezi./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara