Miqësorja Itali – Argjentinë zhvillohet në Etihad

21:21 | 26 Janar 2018

Italia do të luaj kundër Argjentinës një ndeshje miqësore në stadiumin Etihad të Manchester Cityt më 23 mars.

Orari i saktë i ndeshjes nuk është konfirmuar ende, por është arritur përfundimisht një konkluzion rreth datës, transmeton portali arbresh.info. Kjo është sqaruar sot (e premte) nga Federata e Argjentinës, që ka njoftuar se vendi që do të zhvillohet është në Manchester më 23 mars.

Miqësorja është një nxehje për Argjentinën para Kampionatit Botëror, megjithëse Italia ka dështuar për tu kualifikuar në këtë turne.

Trajneri Giampiero Ventura është shkarkuar për këtë arsye dhe ende nuk është gjetur ndonjë zëvendësues i tij./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara